Kishte hapur disa llogari të rreme në rrjetet sociale duke përdoru fotot e një gruaje dhe të fëmijës së saj të mitur, në pranga 37-vjeçarja në Tiranë

Kishte hapur disa llogari të rreme në rrjetet sociale duke përdoru fotot e një gruaje dhe të fëmijës së saj të mitur, në pranga 37-vjeçarja në Tiranë

Drejtoria e Policisë Tiranë

TIRANË- Ka rënë në praga një 37-vjeçare me iniciale A.K., nga Tirana, e cila duke shfrytëzuar të dhënat e një gruaje, kishte hapur disa llogari false në rrjetet sociale.

Duke përdorur fotot e kësaj gruaje, madje dhe të fëmijës së saj të mitur, ajo shkruante statuse ofenduese dhe kërcënuese.

Gruaja me iniciale M.K., të dhënat e së cilës përdoreshin nga 37-vjeçarja bëri kallëzim, më pas autorja, e cila kishte hapur llogaritë false u arrestua ndërsa akuzohet për veprën penale "Falsifikimi kompjuterik".

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e pedagogëve për rritjen e pagës?×

Lajmi i fundit

Rrëfeu historinë e dhimbshme në BBV, Einxhel Shkira bën dedikimin mallëngjyes për nënën e saj: Të duam, unë, bebi dhe Dagz

Rrëfeu historinë e dhimbshme në BBV, Einxhel Shkira bën dedikimin mallëngjyes për nënën e saj: Të duam, unë, bebi dhe Dagz