Kishte premtuar t'i vizitonte, Papa mban fjalën pas disa vitesh dhe i shkon befasisht natën në dyqan miqve të tij (VIDEO)

Papa Françesku ka befasuar dy miq të vjetër të tij, të cilëve i ka shkuar për vizitë në dyqanin e tyre natën. Pronarët e dyqanit diskografik pranë Panteonit në qendër të Romës u habitën jo pak kur panë Papën të zbriste nga një makinë tip 'Fiat 500' e më pas të futej brenda për të takuar ata.

Francescu ishte klient i tyre që para se të bëhej Papë, ndërsa i kishte premtuar do të shkonte t'i takonte. Ai mundi ta përmbushë premtimin vetëm në një pasdite të ftohtë të fillimit të janarit shumë vite më vonë.

Pronarët e befasuar dhe të lumtur i dhanë një disk muzike klasike dhe Papa Francesco e bekoi vendin, ndërsa qëndroi brenda dyqanit për dymbëdhjetë minuta përpara se të kthehej në Vatikan.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Ben Blushi: A po lodhemi ne nga Evropa apo Ballkani po harrohet në sirtare?!