‘Kitesurf’ në Vlorë, flamuri kuqezi valëvitet mes detit

Një grup të rinjsh nga kryeqyteti, të apasionuar pas “Kitesurf” kanë valëvitur flamurin shqiptar në mes të detit.

Pavarësisht temperaturave, duket se era brenda gjirit të Vlorës i ka ndihmuar te realizojnë sfidën.

5 djemtë ushtrojnë këtë sport ujor prej vitesh, edhe pse në dukje I rrezikshëm ata shprehen të sigurt në ndjekjen e pasionit te tyre.

“Kemi ardhur sot për të festuar ditën e flamurit, Vlora është një nga qytetet më të bukura. Këtë sport e ushtrojmë kur ka erë dhe në plazhet që ka rërë, Vlora mbetet e duhura. Nëse i përmbahesh rregullave është sport i sigurt, i preferuar mbetet plazhi i Zvërnecit. Sot për ditën e festës na përkoi era e duhur.”

Kitesurfing është një sport I veçante edhe pse jo shumë i njohur në vendin tonë, duket se ka gjetur zbatim nga të rinj të cilët e frekuentojnë prej vitesh me radhë që nga Adriatiku deri në Jon.

SI.E./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Sulmuesi i Kombëtares shënon në Europa League, Sparta e Pragës eliminon Gallatasarayn! Asist nga Qazim Laçi

Sulmuesi i Kombëtares shënon në Europa League, Sparta e Pragës eliminon Gallatasarayn! Asist nga Qazim Laçi