'Kjo është e turpshme'/ Ish-kreu i degës së PD zbulon çfarë ndodhi në Kukës: Po fusni frymën e urrejtjes

Ibsen Elezi

Ish-kreu i degës së PD-së në Kukës, Ibsen Elezi ka reaguar lidhur me procesin e përzgjedhjes së kandidatëve për deputetë në qarkun e Kukësit, nga Partia Demokratike.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Elezi shkruan se ka parë shumë ‘intelektualë” që u kërkojnë anëtarëve të PD të mbështesin ‘X’ apo ‘Y’, por sipas tij kjo është e turpshme dhe një proces fundosjeje.

Më tej ai shkruan se të fusësh institucionalisht frymën e urrejtjes është e patolerueshme dhe demorkatët s'do jua falin.

Mos i fut hundet ku s’mer vesh !

Shoh shume 'intelektual' qe ju kerkojne anetareve te PD te mbeshtesin 'X' apo 'Y'.

O ju hengert delja, po si te mbeshtesin ata 'X' apo 'Y', se i coroditet njerzit.

Ky nuk eshte proces mbeshtetje sic duhet te ishte normalisht, por proces fundosje.

Po ndodh sot ne Kukes, dhjetra perkrahes te 'X-it' u kerkojne anetareve te votojne kunder 'Y', dhe dhjetra mbeshtetes te 'Y' u kerkojne te votojne kunder 'X'.

Kjo eshte e turpshme, te fusesh institucionalisht frymen e urrejtjes eshte e patolerueshme dhe demorkatet sdo jua falin", shkruan Elezi.

D.P./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve në Partinë Demokratike është i pavarur nga Lulzim Basha?

Komento

Komente

 • leone: 26/09/2020 21:24

  Zoti Ibsen! Ai stan ate bulmet ka,perderisa ne krye te asaj partie qendrojne kriminele e bandite te tipit Berisha e Basha si dhe disa mosketjere te tipit Paloka,Alibeaj,Bardhi,Saliiiiianj erotiku,Balliu etjetj.

  Përgjigju
 • Zijadin Allaraj: 26/09/2020 20:42

  Te vjen inat se nuk. Zgjodhe dhebBasha te flaku si legen nga PD. Por tashti ka burra dhe intelektual te mirefilkte si puna ime qe jam faktor.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Trafikimi me nënshtetësitë, Meta sulm gazetarëve. Bollino: Presidenti po tradhëton Kushtetutën dhe rolin e tij