Kjo ishte dieta e Audrey Hepburn, çfarë bënte një herë në muaj

Audrey Hepburn është pa dyshim një nga gratë më të bukura që ka shkelur tokën. Aktorja jo vetëm kishte një portret magjepsës dhe stil të pakrahasueshëm me askënd, por gjithashtu kishte linja trupore që edhe sot shumë femra do ja kishin zili.

Luca Dotti, vajza e aktores ka zbuluar para pak kohësh sekretet më të fshehura të saj, përfshirë këtu edhe dietën që Aurey ndiqte sa herë që merrte pak kile  dhe do të të kthehej në formën ideale. Sipas Luca ushqimi më i rëndësishëm për aktoren gjithmonë ishte ai i mëngjesit.

‘Kurrë nuk dilte pa ngrënë mëngjes. Ajo i dinte gjithë të mirat që vinin nëse hante këtë vakt’ shkruan ajo në librin e botuar ‘Audrey në shtëpi, kujtime nga kuzhina e nënës sime’.

Gjithashtu një herë në muaj, Audrey hante vetëm kos të skremuar dhe mollë, pasi mendonte se kështu eleminonte të gjitha toksinat nga trupi.

  • Sondazhi i ditës:

    Aksidentet përgjakin rrugët, 73 ngjarje me 15 viktima në 13 ditë. A ka ardhur koha e hartimit të një strategjie nga specialistët për reduktimin e numrit të aksidenteve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Hidhen me këmbë e me duar, kërcimi epik i dy mjekeve kur shërohet pacienti i fundit me COVID