Klubi “Shqiponjat” tur në trojet shqiptare, 212 motoristë nga Kosova mbërrijnë në Elbasan

Pasioni për shpejtësinë dhe adrenalina që të dhuron shpejtësia, ka bërë bashkë 212 motoristë nga Kosova të cilët në kuadër të turit që po zhvillojnë në trojet shqiptare, patën ndalesën e radhës në Elbasan.

Zhurma elektrizuese dhe xhirmi i gomave pushtoi sheshin “Gensher”, ndërsa sytë kuriozë të qytetarëve shoqëruan të gjithë xhiron e tyre. Kryetari i Klubit “Shqiponjat”, Safet Baftija, tha se “Të jemi të bashkuar dhe ka kufij” ka nisur në Ferizaj dhe të do të vijojë kudo në Shqiptari.

Kemi filluar këtë rrugë që nga e premtja nga Ferizaji, kaluam në Tetovë. Sot kaluam nga Tetova-Gostivari-Kërçova. Vëllezërit tanë na pritën këtu dhe sot do të nisemi për Tiranë. Çdo kund që kemi shkuar kemi vizituar henjonjtë tanë kombëtarë.

Safet Baftija, klubi “Shqiponjat”

Këta motoristë kanë qënë më herët edhe në qytete të tjera ku janë pritur nga drejtuesit e Bashkive, ndërsa kanë gjallëruar sheshet kryesore. Nga Elbasani, ata nisën drejt kryeqytetit ku pritet t’u bashkohen edhe 100 të tjerë për të përjetuar emocione mbi dy rrota.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Kryebashkiaku i Kavajës, kthehet në ‘imam’, flet para besimtarëve brenda xhamisë së re! Mes tyre edhe deputeti i PS, Etjen Xhafaj

Kryebashkiaku i Kavajës, kthehet në ‘imam’, flet para besimtarëve brenda xhamisë së re! Mes tyre edhe deputeti i PS, Etjen Xhafaj