Kodheli-Fitoussi: Franca të asistojë
në zbardhjen e rrëzimit të EC 145  

Kodheli-Fitoussi: Franca të asistojë<br />në zbardhjen e rrëzimit të EC 145  
Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli ka kërkuar sot nga ambasadori francez në Tiranë, Bernard Fitoussi, mbështetjen e qeverisë së vendit në tij në zbardhjen e shkaqeve të rrëzimit të helikopterit të Ushtrisë në Liqenin e Shkodrës.
 
Pesë ditë nga ngjarja e rëndë, grupi hetimor i asistuar nga specialistë të "Eurocopter" po heton rrethanat që çuan në rrëzimin e helikoterit të FA i cili shkaktoi vdekjen e dy pilotëve dhe plagosjen e një tjetri.
 
Për shkak se helikopteri EC 145 është prodhim franko-gjerman, ministrja e Mbrojtjes i kërkoi diplomatit të lartë francez, mbështetjen e qeverisë së tij dhe të ekspertëve francezë për zbardhjen e ngjarjes. 

Redaksia Online
Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Jose Mourinho jep parashikimet: Ja kush do jetë fitues! Bellingham lojtari më i mirë i turneut

Euro 2024/ Jose Mourinho jep parashikimet: Ja kush do jetë fitues! Bellingham lojtari më i mirë i turneut