Kokainë e ndarë në doza dhe gati për ta shitur, ‘Stacioni i fundit’ vë në pranga 2 të rinjtë në Tiranë

Kokainë e ndarë në doza dhe gati për ta shitur, ‘Stacioni i fundit’  vë në pranga 2 të rinjtë në Tiranë

Lënda narkotike e sekuestruar

‘Stacioni i fundit’ është operacioni i zhvilluar në Tiranë nga policia ku si rezultat u arrestuan dy të rinj, një 21-vjeçar me iniciale E.B. dhe një  24-vjeçar me inicial H.V.

Dy të rinjtë tentuat të transportonin me makinë , me qëllim shitjen, doza me lëndë të dyshuar narkotike kokainë.

Ata u kapën në rrugën "Isuf Elezi", ku gjatë kontrollit fizik, iu gjet dhe iu sekuestrua, në cilësinë e provës materiale, sasi lënde e dyshuar narkotike kokainë, e ndarë në doza, gati për shitje. Pasi siguronin lëndën narkotike, e ndanin atë në porcione të vogla, të cilat më pas i shisnin në zona të ndryshme të Tiranës.

Vijon puna për dokumentimin e plotë ligjor të veprimtarive kriminale të kryera nga këta shtetas.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Rama publikon shifrat: 76 mijë turistë nga SHBA kanë vizituar vendin tonë në këto 7 muaj! 13 mijë vizitorë kanë ardhur nga Kandaja

Rama publikon shifrat: 76 mijë turistë nga SHBA kanë vizituar vendin tonë në këto 7 muaj! 13 mijë vizitorë kanë ardhur nga Kandaja