Kombëtarja e futsallit hakmerret brenda 24 orëve ndaj Danimarkës, merr fitoren e parë në kualifikuese

Kombëtarja shqiptare e futsallës ka marrë sot fitoren e parë në grupin 1 të kualifikueseve të Europianit ku luan për herë, me kundërshtarë tejet të vështirë. Kuqezinjtë e Erind Resulit janë hakmarrë ndaj Danimarkës, e cila të mërkurën i mposhti 1-3. Po në sallën e sportit ‘Feti Borova’ kuqezinjtë ia kanë dalë 3-2, falë Selmanajt i cili ishte në superformë dhe realizoi ‘dopietë’. Ndërkohë goli i dytë, që i dërgoi shifrat përkohësisht në 2-0 u shënua nga Halimi.

Në sekondat e fundit pati jo pak ankth, pasi kuqezinjtë rrezikonin të shkaktonin penallti dhe të shpërdoronin një rezultat që më herët ishte 3-0. Gjithsesi kjo nuk ndodhi dhe kuqezinjtë shijuan fitoren e parë.

Kuqezinjtë e futsallës pavarësisht fitores ndodhen në vendin e fundit pas katër ndeshjeve me tre pikë, po aq sa Danimarka dhe Ukraina e vendit të dytë megjithëse këta të fundit kanë dy ndeshje më pak.  

Ne.k./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet e 25 prillit, kush nga liderët po bind më shumë Rama apo Basha?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Kjo është dashuria e jufkave', Rama vizitë në një bujtinë në Dibër: Të iki pandemia dhe pastaj do keni problem vetëm me rezervimet