Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon në detyrë prokurorin e Apelit në Vlorë, Kleanthi Zeka

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon në detyrë prokurorin e Apelit në Vlorë, Kleanthi Zeka

Prokurori i Apelit në Vlorë, Kleanthi Zeka ka kaluar me sukses Vettingun. Ai është konfirmuar në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ditën e sotme, pasi ka rezultuar i pastër në të tre kriteret e , pasurisë, pastërtisë së figurës dhe aftësitë profesionale.

Trupa gjyqësore që kreu procesin e rivlerësimit për prokurorin Zeka përbëhej nga Etleda Çiftja, kryesuese, Firdes Shuli relatore dhe Roland Ilia anëtar. Ndërsa në cilësinë e vëzhguesit ndërkombëtar ishte e pranishme Elka Ermenkova.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

Fundi i një epoke! Buffon qan si fëmijë, Parma dështon të ngjitet në Serie A

Fundi i një epoke! Buffon qan si fëmijë, Parma dështon të ngjitet në Serie A