Konflikt mes adoleshentëve në Kosovë, 16-vjeçari nxjerr thikën dhe plagos shokun e klasës

Konflikt mes adoleshentëve në Kosovë, 16-vjeçari nxjerr thikën dhe plagos shokun e klasës

Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të marte në Deçan të Kosovës. Dy adoleshentë të moshës 16 vjeç janë konfliktuar me njëri-tjetrin derisa agravoi situata. Njëri prej tyre nxori thikën dhe plagosi bashkëmoshatarin në bark, krah dhe qafë.

Prindërit e autorit thanë se do të takojnë familjen e viktimës për t’i kërkuar falje për ngjarjen e rëndë. Familjet edhe mund të pajtohen duke e zgjidhur këtë problem mes fëmijëve, ndërsa me çështjen po merret policia. Aktualisht kanë marrë në pyetje 16-vjeçarin për të dhënë arsyen e konfliktit dhe të therjes.

Viktima dhe i dyshuari që po hetohet për “tentim vrasje” ishin shokë klase, por nuk kanë pasur probleme të mëparshme.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Banesë pa dyer e dritare, Report Tv në familjen e varfër në Kombinat! Kryefamiljarja: Vini dorën në zemër, na ndihmoni

Banesë pa dyer e dritare, Report Tv në familjen e varfër në Kombinat! Kryefamiljarja: Vini dorën në zemër, na ndihmoni