POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Konflikte në çift dhe disa këshilla për beqarët/ Lexoni çfarë parashikon horoskopi sot për ju

DASHI
Nëse marrëdhënia juaj me partnerin është ftohur kohet e fundit sot duhet te bëni te pamundurën për ta ndryshuar situatën. Nëse i lini gjerat pas dore situata edhe mund te ndërlikohet. Beqaret do kenë një dite te favorshme dhe do arrijnë te bëjnë për vete cilindo person qe do i vene syrin. Nëse me shpenzimet nuk e shtrëngoni rripin situata mundet edhe t’iu dale jashtë kontrollit.

DEMI
Gjate kësaj dite kane për te fryre stuhi te fuqishme ne jetën tuaj ne çift. Nuk do keni te njëjtat shije me partnerin dhe do doni te veproni sipas mendjes tuaj. Ky do jete gabimi me i madh. Beqaret duhet te ruajnë sa me shume qetësinë sepse duke u nxituar nuk do bëjnë zgjedhje te mira. Ne planin financiar duhet te reflektoni disa here para se te veproni ne mënyrë qe mos gaboni.

BINJAKET
Sado qe te mundoheni sot, Jupiteri nuk do ju lejoje qe ta përmirësoni marrëdhënien tuaj ne çift. Ne shume momente debatet do jene te vazhdueshme. Ju beqaret duhet te hiqni dore nga disa kërkesa strikte sepse ashtu nuk keni për ta gjetur dike qe te kaloni jetën. Me shpenzimet tregohuni te kujdesshëm sot q1e edhe e nesërmja te mos ketë aspak probleme.

GAFORRJA
Nëse jeni ne një lidhje, ka mundësi qe jeta juaj te filloje te stabilizohet. Do jeni te gatshëm te hapni rruge dhe për gjerat qe ju kane munduar do flisni lirshëm. Jeta e beqareve do jete e zakonshme dhe pa ndonjë takim te veçantë. Me mire le te presin edhe pak kohe për ndryshime. Me financat nuk do keni aspak probleme dhe do ndiheni te qete edhe kur te kryeni shpenzimet e nevojshme.

LUANI
Dite shume elektrizuese do jete kjo e sotmja për ju qe keni një lidhje. Nuk do jeni te drejtpërdrejtë dhe do bëni gjera qe ne fakt partnerit nuk do i pëlqejnë aspak. Beqaret me shume mundësi do përjetojnë emocione te këndshme fale takimeve qe do realizojnë. Do e kenë vete ne dore te ardhmen. Ne planin financiar mos kërkoni te pasuroheni pa u përpjekur sepse kjo nuk është e mundur.

VIRGJERESHA
Dite e mbushur me bashkëpunim dhe mirëkuptim do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do doni te shkëputeni për asnjë çast prej atij qe keni ne krah. Beqaret nuk do mundin dot te fillojnë një lidhje te qëndrueshme dhe kjo do i mërzitë paksa. Financat nuk do jene te qëndrueshme kështu qe çdo gabim i vogël mund te kushtoje shtrenjte.

PESHORJA
Marrëdhënia juaj ne çift nuk do ece aspak mire sot dhe ne disa momente mund te mendoni edhe për ndonjë ndarje. Mos u nxitoni sepse keni për t'u penduar mjaft. Beqaret nuk do e gjejnë dot dashurinë e tyre te madhe edhe pse ne fakt nuk do rreshtin se e kërkuari. Ne planin financiar do jene femrat ato qe do kenë me tepër fat. Meshkujt duhet te bëjnë pak kujdes.

AKREPI
Dite premtuese di jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do keni një marrëdhënie te shkëlqyer me partnerin dhe nuk do preferoni te shkëputeni asnjë çast prej tij. Beqaret me ne fund do gjejnë një person interesant me te cilin do ja vleje te krijohet një lidhje. Buxheti do ekuilibrohet tej mase sepse do dini si te veproni ne çdo moment. Jepuni këshilla edhe miqve.

SHIGJETARI
Mos e lini asnjë moment pas dore partnerin tuaj sot sepse disa persona mund te përfitojnë nga kjo dhe mund t'ua marrin nga duart. Beqaret do tregohen me te arsyeshëm, do dini ke te joshin dhe me çfarë mënyre. Ka mundësi qe sot te ndodhin gjera te mëdha. Ne planin financiar situata mund t'iu dale tërësisht jashtë kontrollit sepse do shpenzoni pa u menduar aspak.

BRICJAPI
Juve qe jeni ne një lidhje do filloni te bëni projekte afatgjata sot me atë qe keni ne krah dhe marrëdhënia ne çift do jete e shkëlqyer. Beqaret nuk do dine si ta bëjnë për vete një person qe pëlqejnë dhe do vazhdojnë te mbeten te vetmuar si me pare. Financat nuk do jene aspak te qëndrueshme sepse keni kohe qe nuk dini si t'i menaxhoni te ardhurat.

UJORI
Juve qe jeni ne një lidhje mund te bëni edhe çmenduri gjate kësaj dite vetëm qe marrëdhënia ne çift te ece sa me mire te jete e mundshme. Do bini dakord për shume gjera. Beqaret nuk do mendohen dy here, por do hidhen direkt ne krahët e atij qe pëlqejnë. Ne planin financiar do keni fat me shumice dhe gjendja do filloje te stabilizohet tej mase. Vazhdoni ne këtë rruge.

PESHQIT
Ka rrezik te keni konflikte ne çift gjate kësaj dite dhe nuk do ndiheni mire për asnjë moment. Secili prej jush do e ngrejë zërin fort dhe do doje qe te dale e veta. Beqaret me ne fund do arrijnë ta gjejnë dashurinë dhe do fillojnë një lidhje te qëndrueshme. Ne planin financiar mos kërkoni te pasuroheni menjëherë, por bëni durim. Shume shpejt gjerat do stabilizohen.

d.ba./Shqiptarja.com
Komento