VIDEO/ Kontrolle në Vlorë, shpallet në kërkim anëtari i një grupi kriminal! Në shtëpi i gjetën pistoletë dhe 39 mijë euro

VLORË - Një pistoletë gati për qitje dhe 39 mijë euro janë sekuestruar në banesën e Rodrigo Shemshos, anëtar i një grupi kriminal që është shpallur në kërkim. Kjo u zbulua pas kontrolleve të FNSH në ambiente të ndryshme, të dyshuara të përdorura nga pjesëtarë të grupeve të ndryshme kriminale.

Arma e zjarrit dhe shumë e parave që u sekuestruan në banesën e Shemshos në lagjen ‘Pavarësia’ pasi dyshohet se janë përfituar nga veprimtaria e grupit kriminal.

Rodrigo Shemsho, 33 vjec akuzohet për veprat penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municionit”, “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale” dhe “Fshehja e të ardhurave”. Vijon puna për lokalizimin dhe kapjen e tij.

Kontrollet intensive do të vijojnë në të gjithë qarkun, me qëllim parandalimin dhe goditjen e veprimtarive kriminale. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Hasan comangia: 01/04/2023 17:09

  Jan grupi Nar Mustes keta.Jan hall i madh mos te renshin ne pjes

  Përgjigju
  • Lagja: 01/04/2023 18:16

   Dava lepujsh

 • Landi: 01/04/2023 14:24

  Mire beni qe veni kontroll po ata te grupit aty ne lagje i keni te gjithe dhe shume te tjere ne krahun perball keni shume o polici kriminale ju i dini te gjitha pse si kapni keni prova te cdo vrasje apo plagosje apo shandazhe qe u jane bere bisezmenve per para nga keta maskarenj turp tu vi qe i lini e livadhisin neper vlore

  Përgjigju
  • Tani topit: 01/04/2023 14:55

   Te kujt grupi jan kta

 • Sondazhi i ditës:

  EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Njoftime për 3 viktima si pasojë e sulmeve të ndërsjella nga Rusia dhe Ukraina

Njoftime për 3 viktima si pasojë e sulmeve të ndërsjella nga Rusia dhe Ukraina