Kontrolle të Policisë Rrugore në Vlorë! Ishin duke lëvizur me shpejtësi tej normave, 5 shoferë në pranga dhe 65 patenta të pezulluara në një javë

Kontrolle të Policisë Rrugore në Vlorë! Ishin duke lëvizur me shpejtësi tej normave, 5 shoferë në pranga dhe 65 patenta të pezulluara në një javë

Foto ilustruese

VLORË- Policia Rrugore në Vlorë dhe Sarandë vijon kontrollet intensive në të gjitha akset rrugore për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore.

Gjatë një jave, si rezultat i kontrolleve të shtuara në kuadër të masave për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore, duke përdorur pajisjet logjistike bashkëkohore, nisur dhe nga denoncimet e qytetarëve, për shkelje të ndryshme rrugore: janë arrestuar 5 drejtues mjetesh, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.

Po ashtu janë pezulluar 65 leje drejtimi, nga të cilat 57 për tejkalim të normave të shpejtësisë dhe 8 për drejtim të mjetit, nën ndikimin e alkoolit.

Kontrollet vijojnë në çdo aks rrugor. Policia Rrugore e Vlorës apelon për drejtuesit e mjeteve që të respektojnë me rigorozitet rregullat e qarkullimit rrugor, të shmangin përdorimin e celularit gjatë drejtimit të mjetit dhe drejtimin e mjetit, nën efektin e alkoolit.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Xll: 22/10/2022 15:51

    Akoma me kontroll primitiv si ne kohen e monizmit mbasi dhe korrupsioni vazhdon deri sa te dicitalizohen rruget

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg