Abuzim me tenderët, KLSH 'shkund' Bashkinë e Vlorës! KLSH kërkon shkarkimin e 5 drejtorëve, 44 masa disiplinore

Abuzim me tenderët, KLSH 'shkund'  Bashkinë e Vlorës! KLSH kërkon shkarkimin e 5 drejtorëve, 44 masa disiplinore

Bashkia e Vlorës

VLORË- Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kërkuar shkarkimin e 5 drejtorëve në Bashkinë e Vlorës pasi janë konstatuar shkelje në procedurat e tenderëve. Gjithashtu KLSH ka kërkuar pezullim për 28 punonjës të tjerë.

Ndërsa në total janë vënë 44 masa disiplinore.

Për këta punonjës pritet të mblidhet bordi dhe këshilli bashkiak i Vlorës. Burimet thanë se pjesa më e madhe e tyre janë punonjës të zyrës së urbanistikës dhe zyrës juridike, megjithatë nuk ka shumë detaje se kush janë këto zyrtarë dhe dosjet për të cilat bëhet fjalë. 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Çmimet e hidrokarbureve, a po i mbron Bordi i Transparencës interesat e qytetarëve?×

Lajmi i fundit

'Shqiptarët po mbushin malet greke me kanabis', kapet parcela 10  milionë euroshe! Mediat: E transferuan këtu kultivimin! Ja si e organizojnë jetën

'Shqiptarët po mbushin malet greke me kanabis', kapet parcela 10  milionë euroshe! Mediat: E transferuan këtu kultivimin! Ja si e organizojnë jetën