Korça ‘zgjohet’ e mbuluar nga dëbora, qyteti zbukurohet nga bardhësia (VIDEO)

KORÇË- Qarku i Korçës është përfshirë nga reshje dëbore, erë e fortë si dhe ulje të ndjeshme temperaturash. Sipas informacioneve ka pasur reshje dëbore  gjatë natës, ndërsa në zona të veçanta të shoqëruara me erë. Grupet e punës ndodhen në terren dhe po bëjnë të mundur pastrimin e rrugëve.

Nga ana tjetër, dëbora kanë zbukuruar qytetin, duke ofruar për turistët pamje piktoreske. Borëpastrueset janë shpërndarë në rrugën e Voskopojës, në rrugën e Dardhës, në segmentin Korce -Dvoran, në rrugën Korçë -Qafa e Qarrit -Erseke dhe në rrugën Erseke -Leskovik.

Ndërkohë qarkullimi ne akset rrugore Korçë -Q Qarrit - Erseke -Leskovik. Korçe-Voskopoje.  Korçe-Dardhe duhet te behet me pajisje dimërore gjatë orëve të paradites. Trashësia varion nga 15 cm - 35 cm ndërsa temperaturat mesatare - 4 grade.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po dështon zgjedhja e Presidentit me konsensus?×

Lajmi i fundit

John

Zaloshnja: SHBA-në (86%) dhe Gjermaninë (59%) duan shqiptarët t’u japë prioritet Shqipëria