Korçë/ Theu arrestin e shtëpisë, pranga të riut! Një tjetër i arrestuar për ndërtim pa leje

Dy persona janë arrestuar në Korçë për thyerje të masës së sigurisë dhe ndërtim pa leje. Në pranga përfundon 42-vjeçari E.K., i cili ka thyer masën e sigurisë “arrest shtëpie”.

Ai është kapur për veprën penale “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”.

Gjithashtu arrestohet A. D., 53 vjeç, banues në fshatin Dishnicë, Korçë, pasi në tokën në pronësi të tij, ky shtetas u kap duke kryer punime ndërtimi pa lejen përkatëse.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Armand Duka, trukuesi që kërkon të shfaqet si “ëngjëll” dhe e vërteta e sjelljes së finales në Tiranë