Koronavirusi në Kosovë/ 21 raste të reja dhe 1 viktimë në 24 orët e fundit

Koronavirusi në Kosovë/ 21 raste të reja dhe 1 viktimë në 24 orët e fundit

Qendra infektive

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 21 raste të reja me koronavirus. Mësohet se një qytetar ka humbur jetën si pasojë e COVID-19.

Sakaq, 16 persona janë shëruar nga koronavirusi në 24 orët e fundit, ndërsa numri i rasteve aktive është 445.

Mësohet se gjatë këtyre 24 orëve 16 qytetarë janë shëruar nga Covid-19.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë
Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.639 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë

1.572.626 doza të vaksinës. Deri më sot 733.108 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 1.893 testime, 21 qytetarë kanë rezultuar pozitiv në COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes

Sot janë shëruar 16 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.386. Në total numri i rasteve aktive është 445.

Mbani maskat! Respektoni distancën! Mbani higjienën!

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve