Korrupsion tek funksionarët e drejtësisë? Hetimet për Henri Çilin regjistrohen në SPAK

Henri Çili

TIRANE - Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit (SPAK) dhe korrupsionit regjistron zyrtarisht dosjen ‘’Mezhgoran’’ e transferuar nga Përmeti për botuesin Henri Çili dhe pjesëtarët e tjerë të dyshuar për korrupsion në sistemin e drejtësisë.

Të dielën Gjykata e Përmetit shpalli moskompetencën për një pjesë të kësaj dosje, ndërsa dyshimet për përfshirje dhe ndikim tek funksionarët e drejtësisë për të gjykuar me përparësi dosjen e vëllezërve Aliko dhe Feti Yzeirajt do të hetohen tashmë nga SPAK.

Burime nga SPAK bënë me dije se brenda javës së ardhshme do të ribëhen masat e sigurisë për të proceduarit në këtë hetim mes tyre dhe ajo për botuesin Henri Çili.

  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Akuzat e Berishës se Basha është marrë peng nga Rama, Çupi në Report Tv: Nuk bëhet fjalë, 3 propozimet për ndryshimin e kushtetutës i kemi artikuluar gjithmonë