‘Kosova kufizohet me Greqinë’, Deamishel ‘sukses’ në gjeografi

‘Kosova kufizohet me Greqinë’, Deamishel ‘sukses’ në gjeografi

Dea Mishel

Të enjten banorët e shtëpisë së Big Brother VIP Albania janë vënë para disa pyetjeve të ndryshme në kuadër të një loje që përfshin provën javore.

Mes pyetjeve të shumta kanë dominuar në një pjesë të mëdha edhe pyetjet e Gjeografisë.

U pa qartazi se banorët e shtëpisë më të famshme në Shqipëri kanë ngecje të theksuara në njohuritë gjeografike dhe historike.

DeaMishel tha “Greqia” në një moment duke u munduar të ndihmonte Armaldon, i cili nuk po e gjete shtetin e katërt me të cilin kufizohet Kosova, e që ishte Serbia.

Njohuritë e tyre të pakta në Gjeografi kanë bërë që një pjesë e madhe e shikuesve të këtij spektakli jo vetëm që të dëshpërohen, por edhe të qeshurin me paditurinë e banorëve në komentet e bëra në rrjetet sociale.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Marigoja: 03/02/2023 17:41

  Kjo doli me e neveritshmja ne kete shpi,qe ju po na e nxirrni te ditur shume. Keto gjera rreth gjeografise dikur i mesonim ne tetevjecare,se te gjitha pyetjet ishin per nje nivel te ulet dhe jo per “vipa”. Kjo goca eshte me nivel zero dhe me me njemendjelehtesi te papare,plus dhe e keqe ne shpirt,qe u be keq se Luizi me Kiaren po shkojne mire dhe jo sic deshironte ajo. Flirtoi me Amos “ka*olin” gjithe kohes dhe kur iu ngjit Biordit,filloi te largohej prej tij duke u justifikuar se e shihte vetem si shok. Tallje me te madhe per nje mashkull nuk ka dhe Amos nuk ka c’te humbas dhe meqenese “asi” nen menge e Oltes ,i duhet edhe nje “zvarritja” ndaj Deas ,se ska cfar te beje tjeter,packa se del si nje zvarranik dhe pa karakter. Dhe kjo goca,sapo doli Bjordi ,filloi “te lidhet”prap me kete kaqo*in” Gjeja me e peshtire e ketyre te dyve ,qe tregon cmiren dhe antihumanizmin ,ishte kur ndejten larg “dasmes” se Luizit me Kiaren dhe per me teper me paturpesine me te madhe ,ai u justifikua se ishte “pa qejf” dhe ajo “se ishte me a*o dhe se ishte me fustan te shkurter,qe gjithsesi nuk e pengoi ate te ulej siper banakut ku vejne ushqimin dhe te ngrej kembet perpjete. Dhe si “e pafajshme” ,thote se e beri per te provokuar “ato”,se flasin me kode dhe anglisht per te mos kuptuar ne shqiptaret e tjere “analfabet”. O zot ku ka arritur kjo shoqeri,ku pese veta qe perfaqesojne injorancen dhe antivleren ,duke mos i thene akoma “me shendet” punes,i bejne karshillik shumices se shqiptareve qe punojne e jetojne me djersen e tyre. Kjo,Amos,Olta,Tea dhe Kristi ,jane nje pjese e shemtuar e njerezve qe i kane arrit gjerat pa merite,por vetem me “brryla” dhe miq,apo dhe me …!!!!! Dikush mund te thote,”pse po Luizi” ..!? Jo,ai per mua eshte i paster,sepse lojen e ben perballe . “Do te shkaterroj apo kuceder” ,eshte ne kuadrin e nje loje,ndersa ofendimet e te tjereve ,sidomos e Oltes ndaj tij ,jane poshteruese,pa etike.Ndersa anen njerzore te Luizit ja ka nxjerre Kiara ,e cila ashtu sic eshte vet e paster si uji i kristalte,”i ka dhene te pije uje mjaftueshem nga burimi i saj” duke i dhene atij nje shpirt te bukur.

  Përgjigju
 • Pelioni: 03/02/2023 15:09

  Ja dhe vipat që shikojmë komshinjtë nuk i njohin se për t'a nuk ka rëndësi se ç'është komb ç'është Shqipëri,se për t'a nuk ka kufi,s'ka as komb as Shqipëri,Kosova kufi greqi këtë Deamishel di,o bo bo moj Shqipëri për vipat që ke ti,këtë vetëm top çenëlli e di që injorantët i bën vipa e shqiptarët i di rripa.

  Përgjigju
 • Fieri: 03/02/2023 14:45

  Kjo qe kishte dale me mesatare te larte.Tmerrrrrrrrr

  Përgjigju
  • Lushnja: 03/02/2023 15:06

   Mesatare te larte per GAFA - Bjondesh doje te thoje, apo jo Fieri?

 • Sondazhi i ditës:

  Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Mbledhja e Kryesisë, konfirmohen edhe 5 kandidatë të tjerë! PD vendos daljen me kandidatë në Lezhë, Korçë, Fier, Mallakastër dhe Patos

Mbledhja e Kryesisë, konfirmohen edhe 5 kandidatë të tjerë! PD vendos daljen me kandidatë në Lezhë, Korçë, Fier, Mallakastër dhe Patos