Kosova takim me operatorët turistik:
Turizmi burim të ardhurash e punësimi

Kosova takim me operatorët turistik:<br />Turizmi burim të ardhurash e punësimi
TIRANE - Zhvillimi i turizmit duke i kushtuar vëmendje të posaçme informimit mbi destinacionet turistike është një tjetër fushë të cilës kandidati i së djathtës për kryetar bashkie Halim Kosova i kushton rëndësi të veçantë. Turizmi është burim i sigurtë i të ardhurave dhe punësimit tha Halim Kosova gjatë një takimi me operatorë turistikë. 

Kryeqyteti shqiptar ofron hapësira dhe mundësi turistike por informacionet plota mbi destinacionet turistike e bëjnë të plotë panoramën e Tiranës në sytë e turistëve. Kandidati i së djathtës për bashkinë e Tiranës Halim Kosova në ndalesën e radhës me grupet e shoqërisë ka bashkëbiseduar me operatorë turistikë hodhi idenë e krijimit të linjave të dedikuara për zonat turistike.

Por hapësirat turistike ku duhen zhvilluar dhe që kërkojnë vëmendje janë të shumta. Një ndër to është edhe Mali i Dajtit i cili ngrihet në lindje të Tiranës. Halim Kosova e ftoi që të punojnë së bashku për ide e projekte konkrete për te rritur numrin e vizitorëve në Malin e Dajtit.

Teksa bisedonte me të ftuarit në këtë takim për turizmin, një grup vizitorësh nga Çekia u ndalën dhe u takuan me kandidatin për Kryetar Bashkie. Kosova u foli atyre për mundësitë që ofron kryeqyteti ynë, dhe u dhuroi një guidë mbi atraksionin turistik dhe vlerat e trashëgimisë.

Redaksia online
(f.m/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri