Kosovë/ 12 të infektuar dhe 1 viktimë në 24 orët e fundit! 349 raste aktive me COVID

Kosovë/ 12 të infektuar dhe 1 viktimë në 24 orët e fundit! 349 raste aktive me COVID

Ambulanca Infektive në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 12 raste të reja me koronavirus nga 2,430 testime të kryera. Fatkeqësisht 1 qytetar nuk e ka fituar betejën me koronavirusin gjatë këtyre 24 orëve. Sakaq, në të gjithë vendin janë 349 raste aktive me COVID.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 4 qytetarë ndërsa numri i përgjithshëm i tyre që prej fillimit të pandemisë ka shkuar në 158,000. Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë dhënë 768 doza vaksine.

Që prej fillimit të fushatës së vaksinimit në Kosovë janë dhënë 1,664,711 doza vaksine ndërsa 780,228 qytetarë janë vaksinuar me të dyja dozat.

Kosova vijon të ketë shifra të qendrueshme sa i përket infektimeve dhe viktimave krahasuar me vendet e tjera të rajonit.

Tabela e publikuar nga Ministria e Shëndetësisë së Kosovës

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Ura e Bardhajve në Shkodër rrezikon shembjen, 4 mijë banorë drejt izolimit! Administratori: Të ndërhyjë ARRSH dhe Bordi i Kullimit

Ura e Bardhajve në Shkodër rrezikon shembjen, 4 mijë banorë drejt izolimit! Administratori: Të ndërhyjë ARRSH dhe Bordi i Kullimit