Kosovë/ 12 të infektuar dhe asnjë viktimë në 24 orët e fundit! 323 raste aktive me COVID

Foto nga Klinika Infektive në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 12 raste të reja me koronavirus nga 1,559 testime të kryera.

Mësohet se 16 qytetarë janë shëruar ndërsa nuk është shënuar asnjë viktimë gjatë këtyre 24 orëve.

Sakaq, sipas raportimeve të autoriteteve shëndetësore në të gjithë vendin janë 323 raste aktive me COVID.

Ndërkaq, 1,627 qytetarë janë vaksinuar kundër COVID gjatë këtyre 24 orëve.

Të drejtë vaksinimi kanë edhe personat mbi 12 vjeç, ndërsa që prej fillimit të fushatës së vaksinimit janë dhënë 1,6 milionë doza vaksine.

M.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Modric dhe Benzema i japin Realit trofenë e parë sezonal