Kosovë/ 17 të infektuar dhe asnjë viktimë në 24 orët e fundit! 335 raste aktive me COVID

Ambulanca Infektive në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 17 raste të reja me koronavirus nga 1,263 testime të kryera. Fatmirësisht nuk është shënuar asnjë viktimë nga COVID në 24 orët e fundit. Krahasuar me një ditë më parë, kemi rritje të numrit të infektimeve, pasi dje u regjistruan 6 raste.

Gjatë 24 orëve të fundit janë dhënë 1,349 doza vaksine, ndërsa që prej fillimit të fushatës së vaksinimit janë dhënë 1,612,311 doza të vaksinës.

Autoritetet shëndetësore në vend, teksa njoftojnë se në të gjithë vendin janë 335 raste aktive me COVID, ndërsa 759,901 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Në 24 orët e fundit mësohet se u shëruan pesë qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të tyre në 157,748 që prej fillimit të pandemisë.

M.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Pas përjashtimit të Spahos, Salianji caktohet drejtues politik i qarkut të Korçës për PD-në