Kosovë/ 2,243 të infektuar dhe 2 viktima në 24 orët e fundit! 19,519 raste aktive me COVID

Ambulanca Infektive në Kosovë

Ambulanca Infektive në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 2,243 raste të reja me koronavirus nga 8,416 testime të kryera.

Fatkeqësisht 2 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin gjatë këtyre 24 orëve.

Sakaq, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 465 qytetarë.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë dhënë 1,861 doza vaksine.

Në të gjithë vendin raportohet se janë 19,519 raste aktive me COVID

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Jupi në 'Pa Protokoll': Gara e 'Rithemelimit' e njëanëshme! Bushati: Ka mbështetjen e bazës! Lumezi: Demokratët të bashkohen pa Bashën e Berishën