Kosovë/ 2,708 të infektuar dhe 1 viktimë në 24 orët e fundit! 9,771 raste aktive me COVID

Ambulanca Infektive në Kosovë

Ambulanca Infektive në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 2,708 raste të reja me koronavirus nga 10,833 testime të kryera. Fatkeqësisht 1 qytetar nuk e ka fituar betejën me koronavirusin. 

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 202 qytetarë ndërsa janë dhënë 4,731 doza vaksine. Prej fillimit të fushatës së vaksinimit në Kosovë janë dhënë në total 1,732,948 doza vaksine.

Sakaq, në të gjtihë vendin janë 9,771 raste aktive me COVID. Prej fillimit të pandemisë në Kosovë janë shëruar nga koronavirusi 159.573 qytetarë.

Tabela e publikuar nga Ministria e Shëndetësisë së Kosovës

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A bënë zgjedhjen e duhur demokratët duke rikthyer në krye Sali Berishën?×

Lajmi i fundit

John

Pse Austria është neutrale?