Kosovë/ 427 të infektuar dhe 2 viktima në 24 orët e fundit! 2,811 raste aktive me COVID

Kosovë/ 427 të infektuar dhe 2 viktima në 24 orët e fundit! 2,811 raste aktive me COVID

Ambulanca Infektive në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 427 raste të reja me koronavirus nga 5,881 testime të kryera.

Fatkeqësisht, 2 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin gjatë këtyre 24 orëve.

Në 24 orët e fundit 31 qytetarë janë shëruar ndërsa në të gjithë vendin janë 2,811 raste aktive me COVID.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 3,541 doza vaksine ndërsa 793,574 qytetarë janë vaksinuar me të dyja dozat.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit Afrim Bonjaku në Kosovë, mbahen homazhe te sheshi 'Nënë Tereza' në Tiranë

Vrasja e policit Afrim Bonjaku në Kosovë, mbahen homazhe te sheshi 'Nënë Tereza' në Tiranë