Kosovë/ 728 të infektuar dhe asnjë viktimë në 24 orët e fundit! 5,118 raste aktive me COVID

Kosovë/ 728 të infektuar dhe asnjë viktimë në 24 orët e fundit! 5,118 raste aktive me COVID

Ambulanca Infektive në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 728 raste të reja me koronavirus nga 5,297 testime të kryera.

Fatmirësisht gjatë këtyre 24 orëve nuk është shënuar asnjë viktimë nga COVID. Në 24 orët e fundit janë shëruar 99 qytetarë.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në të gjithë vendin janë 5,118 raste aktive me COVID.

1,156 qytetarë janë vaksinuar në 24 orët e fundit ndërsa 796,246 janë vaksinuar me të dyja dozat.

Tabela e publikuar nga Ministria e Shëndetësisë së Kosovës

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë: Në prapavijën e sulmit në Zveçan mund të jetë një mbështetje e madhe

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë: Në prapavijën e sulmit në Zveçan mund të jetë një mbështetje e madhe