Kosovë- Opozita bojkoton seancat e Kuvendit

/ATSH/.- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje dhe Nisma për Kosovën kanë njoftuar se bojkotojnë vazhdimin e seancës së sotme dhe seancave të tjera për shkak të mos futjes si pikë e rendit të ditës, të diskutimit për peticionin me mbi 30 mijë nënshkrime për shtrenjtimin e energjisë elektrike.
Gjatë seancës së Kuvendit, AAK propozoi që ky peticion të futet në rend dite, por nuk mori votat e mjaftueshme nga deputetët. Ndërkohë, të tri partitë opozitare zhvilluan një konferencë për shtyp ku njoftuan se bojkotojnë vazhdimin e seancës.
Deputetja e AAK-së, Donika Kada Bujupi tha se zëvendëskryeministri Thaçi mos të kërcënojë qytetarët se protesta do të jetë e dhunshme, pasi ata kanë bërë thirrje për protestë paqësore./KosovaPress/

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Dalja e PD-së së Shkodrës përballë Foltores, sinjali më i ri i 14 majit