Kosovë, regjistrohen 17 raste të reja dhe një viktimë nga koronavirusi në 24 orë

Foto ilustruese

KOSOVË- Në 24 orët e fundit, infektimet nga koronavirusi në Kosovë kanë regjistruar një rritje të ndjeshme krahasuar me një ditë më parë. Si rezultat i 2.355 testimeve, 17 qytetarë kanë rezultuar me COVID, ndërsa një ditë më parë vetëm një person ishte infektuar nga virusi.

Ndërkohë, 1 qytetar nuk mundi ta fitonte betejën me koronavirusin, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 2.974 që nga fillimi i pandemisë në vend.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në të gjithë vendin janë 562 raste aktive. Sakaq, gjatë 24 orëve janë shëruar 86 qytetarë, ndërsa në total numri i të shëruarve është 157.022

Prej fillimit të procesit të vaksinimit në Kosovë, 1.507.657 qytetarë kanë marrë vaksinën anti-COVID, ku prej tyre 675.582 janë vaksinuar me të dyja dozat. Ndërkohë, në 24 orët e fundit janë dhënë 10.185 doza të vaksinës.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Zjarri në COVID 3 në QSUT, ministrja: Incident në zonën e gjelbër, asnjë pacient apo pjesë e stafit nuk ishte në rrezik