Kosovë/ Regjistrohen 84 raste të reja me COVID dhe 4 viktima në 24 orë

Foto ilustruese

KOSOVË- Prej disa ditësh në Kosovë, infektimet me COVID-19 kanë filluar të pësojnë një ulje të ndjeshme. Në 24 orët e fundit, si rezultat i 3.823 testimeve, 84 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me koronavirusin. Ndërsa janë regjistruar edhe 4 viktima.

Aktualisht në të gjithë vendin po marrin ndihmë 5.371 pacientë janë aktivë me virusin, ku numrin më të lartë të infektimeve e shënon Prishtina.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orë janë shëruar 786 qytetarë, duke çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 151.411 që prej fillimit të epidemisë në vend.

Që prej fillimit të pandemisë 1.241.949 persona janë vaksinuar, ku 484.300 prej tyre i kanë marrë të dyja dozat. Në 24 orë janë dhënë  15.880 doza të vaksinës.

SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Basha e Berisha ndjejnë 'erën' e SPAK, duan vetting për zvarritjen e hetimeve