Kosovë, sekuestrohen 5 mijë copë monedha false 2 euroshe, gati për tu shitur! Vlera e tyre 10 mijë

Kosovë, sekuestrohen 5 mijë copë monedha false 2 euroshe, gati për tu shitur! Vlera e tyre 10 mijë

Monedha të falsifikuara

Policia e Kosovës arrestoi një 37-vjeçar që synonte të shiste monedha 2-euroshe të falsifkuara. Rasti ka ndodhur në fshatin Shakovicë të Podujevës.

Hetuesit policorë kanë qenë duke e mbikëqyrur shtetasin. Ai kishte në dispozicion 5000 monedha të falsifikuara nga dy euro, në total mbi 10 mijë euro, të cilat synonte t’i shiste për 6 mijë euro.

Gjatë kontrollit në automjetin e tij policia e Kosovës gjeti dhe sekuestroi 5 mijë monedha 2 euroshe që dyshohet të jenë të falsifikuara, 3 monedha 20 euroshe, që dyshohen gjithashtu se janë të falsifikuara.

Gjithashtu u sekuestrua automjeti dhe aparati celular që përdorte.

G.K/S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Atentati ndaj Trump i paralajmëruar, dëshmitari: Autori ishte mbi çati, siguria nuk më dëgjoi

Atentati ndaj Trump i paralajmëruar, dëshmitari: Autori ishte mbi çati, siguria nuk më dëgjoi