KPK konfirmon në detyrë prokurorin e Apelit në Durrës Moisi Duda

KPK konfirmon në detyrë prokurorin e Apelit në Durrës Moisi Duda

Prokurori Moisi Duda

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi në detyrë prokurorin e Apelit në Durrës, Moisi Duda.

Ky i fundit u përball me trupin gjykues për ligjshmërinë e pasurisë dhe kriterin etik dhe profesional me 14 shtator.

Trupa Gjykuese e përbërë nga Olsi Komici, Brunilda Bekteshi, Xhensila Pine ,pasi shqyrtoi provat dhe faktet dhe pretendimet e palës, vendosi të shpalljen e vendimit e konfirmimit në detyrë të Moisi Duda, prokuror pranë Prokurorisë së Apelit Durrës.

Moisi Duda punon prej 2 dekadash si prokuror në Prokurorinë e Apelit të Durrësit.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit