KPK shkarkon nga detyra prokuroren e Elbasanit Pranvera Stafa Selita

KPK shkarkon nga detyra prokuroren e Elbasanit Pranvera Stafa Selita

Avokati Fatmir Lushi

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi ditën e sotme për shkarkimin nga detyra të prokurores së Elbasanit, Pranvera Stafa Selita.

Vendimi për shkarkimin e prokurores Selita u mor nga trupa e KPK e kryesuar nga Etleda Çiftja, me relatore Brunlida Bekteshn dhe anëtar Lulzim Hamitajn.

Ashtu si në seancën dëgjimore më 6 mars, Selita nuk ishte e pranishme as kur u shpall vendimi, por ajo u përfaqësua nga avokati Fatmir Lushi.

Në seancën e mëparshme, Komisioni konstatoi pamundësi financiare të subjektit dhe familjarëve të saj për krijimin e disa depozitave, si dhe disa barra prove në kriterin profesional, për të cilat avokati Lushi pretendoi se i kishin përmbysur gjetjet.

Për pastërtinë e figurës, Stafa mori vlerësim pozitiv.

Pranvera Stafa e filloi karrierën në sistemin e drejtësisë në vitin 1989. Ajo punoi prej më shumë se dy dekadash si prokurore pranë Prokurorisë së Elbasanit

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com