Kreativitet për t'u duartrokitur në Prizren...Një dekor që nuk e kishim parë për festat e fundvitit

Në Kosovë qytetet janë dekoruar në prag të festave të fundvitit. Por kosovarët po tregohen kreativ edhe në dekorimin e veturava dhe mjeteve tjera të transportit. Një kompani në Zhur të Prizrenit, ka dekoruar kamionin e punës duke i dhënë një pamje interesante.

Po në Kosovë një drejtues mjeti ka dekoruar mjetin e tij  e tipit Golf 2, me drita sikur të jetë bredh i Vitit të Ri.

Në një fotografi të publikuar në grupin “Meraklitë e Kerreve”, shihet mjeti i stolisur me drita, që ka marrë vëmendjen e anëtarëve të grupit. Deri në fund të këtij viti kanë mbetur edhe 10 ditë, ndërsa nuk dihet deri ku do të mbërrijë kreativiteti i kosovarëve në ditët në vazhdim.

G.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me pragun elektoral 1% ashtu siç propozon opozita parlamentare?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Elbasan/ U vra me një plumb në kokë, si ndodhi ekzekutimi i 71-vjeçarit