Kremlini mirëpret ofertën e kompanisë ruse: Shpërblim 72 mijë dollarë për ushtarët që shkatërrojnë tanket 'Abrams' dhe 'Leopard'

Kremlini mirëpret ofertën e kompanisë ruse: Shpërblim 72 mijë dollarë për ushtarët që shkatërrojnë tanket 'Abrams' dhe 'Leopard'

1675251572_er.JPG

Kremlini mirëpriti ofertën e një kompanie ruse për shpërblim për ushtarët që shkatërrojnë tanket në fushën e betejës në Ukrainë, duke thënë se kjo do të nxiste forcat ruse drejt fitores.

Kompania ruse Fores ofroi këtë javë 5 milionë rubla (72,000 dollarë) në para për ushtarët e parë që shkatërrojnë ose kapin tanket ‘Abrams’ ose gjermane ‘Leopard’ të prodhimit amerikan në Ukrainë.

Të mërkurën, zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov tha se trupat ruse do të "digjnin" çdo tank perëndimor që do t'i dorëzohej Ukrainës, duke shtuar se shpërblimet ishin inkurajim shtesë për ushtarët rusë.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Kievi: Moska po përgatit përshkallëzim maksimal! SHBA gati paketën 2 mld dollarë! Kremlini: Shpërblim për ushtarët që shkatërrojnë tanket 'Abrams' dhe 'Leopard'


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve