Krim në familje! 80-vjeçari vret me sëpatë gruan dhe vëllanë e tij në Gramsh! Arrestohet autori! Viktima, solist i grupit të fyejve (EMRAT)

GRAMSH-  Një krim i dyfishtë është regjistruar mesditën e kësaj të premte në Gramsh, ky 80-vjeçari ka vrarë gruan dhe vëllanë e tij. Report Tv mëson se ngjarja e rëndë është regjistruar në fshatin  Tervol të Njësisë Administrative Pishaj. Autori, Xhevit Sinani ekzekutoi me sëpatë bashkëshorten e tij, Zegjine Sinani 74 vjeç dhe të vëllanë, Shaqir Sinani 73 vjeç për motive që ende nuk dihen. Fillimisht mësohet se ka vrarë bashkëshorten në banesën e tij dhe më pas ka shkuar tek i vëllai i cili ndodhej rreth 1 km larg shtëpisë së autorit. 

Gazetari i Report Tv, Ronaldo Gjoshi raporton se pas krimit, 80-vjeçari është arritur që të vihet në prangat e policisë.

"Shërbimet e Komisariatit të Policisë Gramsh, pas marrjes së njoftimit, rreth orës 14:50, se në fshatin Tervol, Gramsh, kishte ndodhur një krim i dyfishtë, janë nisur menjëherë drejt vendngjarjes. Nga veprimet e para hetimore rezultoi se shtetasi Xh. S., 80 vjeç, dyshohet se për motive të dobëta, ka vrarë, me send të mprehtë (sëpatë), bashkëshorten e tij, shtetasen Z. S., rreth 74 vjeçe, e cila ndodhej në banesë, dhe më pas ka vrarë vëllanë e tij, shtetasin Sh. S., 73 vjeç, i cili ndodhej në territorin e banesës së tij, rreth 1 kilometër larg nga banesa e autorit.

Fale veprimeve të shpejta të shërbimeve të Policisë u bë kapja dhe shoqërimi i autorit, për në Komisariatin e Policisë Gramsh për veprime të mëtejshme.  Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar mjeti i mprehtë sëpatë me të cilën autori  dyshohet që ka kryer krimin  e dyfishtë. Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes", njofton policia. 

Ndërkaq, banorët e fshatit Tërvol dhe fqinjët e viktimave shprehen të tronditur për ngjarjen. Ata thonë se nuk ishin në dijeni të kishte ndonjë konflikt mes tyre, por pohojnë se së fundmi kishin dëgjuar se autori i këtij krimi kishte shfaqur probleme të shëndetit mendor.

Viktima, ishte njihet si fyelltar e solist i grupit të fyejve Gramsh. Faqja “Qyteti i Gramshit” ka publikuar një video, ku shfaqet viktima duke luajtur në fyell. Një gjë e tillë konfirmohet edhe nga vetë të afërmit.

“Ishte njeri i zgjuar. Viktima i binte fyellit gjëra, ishte artist. Ishte në ansamblin e Gramshit. Kishte qef ta dëgjoje kur dilte ai në festivale. Jemi habitur”, tha një prej banorëve.

Report Tv ka shkuar në vendin e ngjarjes, në një zonë të thellë malore, siç shihet në pamje.

Pritet të zbardhet dëshmia e tij për të mësuar mbi shkaqet e kësaj tragjedie.

1674843000_1.jpeg

Shtëpia e autorit dhe një prej viktimave

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 21:12
Sot vëllai i mori jetën, Shaqir Sinani solist i grupit të fyejve të Gramshit (VIDEO)

Shaqir Sinani, u vra nga vëllai i tij në rrethana misterioze. Për qytetin e Gramshit, ai njihet si fyelltar e solist i grupit të fyejve Gramsh. 

Ora 19:09
80 vjeçari vrau gruan dhe vëllain me sëpatë, flasin fqinjët në Gramsh: Dukej tip i qetë! Kemi dëgjuar se ka probleme mendore

Për ngjarjen e ndodhur në Gramsh ku 80 vjeçari Xhevit Sinani vrau me sëpatë bashkëshorten e tij, Zeqine Sinani dhe vëllain, Shaqir Sinani, kanë folur edhe fqinjët e këtyre të fundit.

Ata thanë se nuk ishin në dijeni nëse në familje ka pasur probleme më parë. Ndërsa për autorin e ngjarjes i cili u arrestua, shprehen se ishte person i qetë por kishin dëgjuar se kishte probleme mendore.

“E kemi dëgjuar nga të tjerët, që ka pasur probleme mendore. Por tip i qetë ka qenë. Ka punuar si kryetar këshilli dhe llogaritar në koperativë”- u shpreh njëri prej banorëve të zonës.

S’kishin asnjë konflikt me njëri-tjetrin nuk e dimë si ndodhi. Ishte e papritur, nuk patën konflikte asnjëherë. Këto kohët e fundit qe në spital por nuk pati probleme.

Ishte njeri i zgjuar. Viktima i binte fyellit gjëra, ishte artist. Ishte në ansamblin e Gramshit. Kishte qef ta dëgjoje kur dilte ai në festivale. Jemi habitur.

Fëmijët ishin tronditur shumë, nuk e dimë", thonë fqinjët. 

Ora 18:15
Del VIDEO, momenti kur 80-vjeçarit i vihen prangat! I gjenden dhe 2 sëpatat me të cilat kreu krimin

Report Tv sjell videon nga momenti kur 80-vjeçari Xhevit Sinani i janë vënë prangat e ndërsa janë gjetur edhe 2 sëpata, me të cilat kanë kryer krimin.  

Ora 17:01
FOTO/ Ky është viktima në Gramsh që u vra nga i vëllai

1674835294_7777.jpg

 Report TV ka siguruar foton e viktimës, Shaqir Sinani i cili u vra ditën e sotme nga vëllai i tij, Xhevit Sinani në Gramsh, për motive që ende nuk dihen.

Ora 16:29
Del FOTO/ Ky është 75-vjeçari që vrau bashkëshorten dhe të vëllanë në Gramsh

1674833377_finalprojekt.00134924.Still005.jpg

Gazetari i Report Tv, Ronaldo Gjoshi ka siguruar foton e autorit, 75-vjeçari Xhevit Sinani që vrau bashëshorten dhe të vëllanë.

Ora 16:15
Ngjarja makabër në Gramsh/ Autori vrau vëllanë dhe gruan me sëpatë

1674832603_sepate.jpg

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë në Gramsh. Mësohet se 75-vjeçari Xhevit Sinani ka vrarë gruan dhe vëllanë Shaqir Sinani me sëpatë.

Ora 15:58
Krimi i dyfishtë në Gramsh, mësohen emrat e viktimave

1674831633_ambulanca.jpg

Report Tv ka mësuar se ka mbetur viktimë Zegjine Sinani dhe Shaqir Sinani. Të dy u ekzekutuan ditën e sotme nga 75-vjeç Xhevit Sinani.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Prona dhe toka nga Shëngjini në Himarë, Apeli i GJKKO lë në fuqi konfiskimin e pasurive të ish-gjyqtarit Guxim Zenelaj

Prona dhe toka nga Shëngjini në Himarë, Apeli i GJKKO lë në fuqi konfiskimin e pasurive të ish-gjyqtarit Guxim Zenelaj