Krimet makabre në Bucha, kryebashkiaku: 90% e viktimave u vranë me armë zjarri

Krimet makabre në Bucha, kryebashkiaku: 90% e viktimave u vranë me armë zjarri

Kryetari i Bashkisë së Bucha, Anatoli Fedoruk tha se 90% e viktimave janë vrarë nga rusët me armë zjarri.

Ai tha se deri në këto momente janë gjetur 320 trupa, por ky numër po rritet vazhdimisht. Kryebashkiaku tha se ai ishte dëshmitar i disa situatave ku ushtarët rusë vranë civilë ukrainas.

“Rusët hapën zjarr mbi disa automjete në postblloqe. Një grua shtatzënë dhe dy fëmijë u vranë në një makinë. Gjëja më e rëndësishme është që kriminelët që e kanë kryer këtë të dalin para drejtësisë”, tha ai.


Lajmi kryesor:

OKB pezullon Rusinë nga Këshilli i të Drejtave të Njeriut! Kremlini: I motivuar politikisht! Gjenden 26 trupa nën rrënoja në Borodyanka! G7 sanksione të reja kundër Moskës


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)