Krimi i dyfishtë në Gramsh, lihet në burg 80-vjeçari: S'kam vrarë njeri! Vëllai hodhi ilaç në vesh dhe u rrëzua, gruan e gjeta të vrarë

Xhevit Sinani, autori i krimit të dyfishtë në Gramsh ka dalë sot para gjykatës së Elbasanit që vendosi masën e sigurisë "arrest me burg". Ai akuzohet për vrasjen e Zegjine Sinani 74 vjeç (gruaja e autorit) dhe Shaqir Sinani 73 vjeç (vëllai i autorit). Para trupës gjykuese, i moshuari është shprehur se nuk ka vrarë njeri.

“Vëllai kishte përdorur një ilaç në vesh, me pas kishte dale në oborr dhe ishte rrezuar, ishte vrarë. E mbulova vëllanë dhe ika te gruaja. Edhe gruaja ishte e vrarë,” mësohet të jetë shprehur 80-vjeçari.

I pyetur nëse ai vetë ka vrarë njeri, Sinani ka thënë: “Jo s’kam vrarë njeri”.

Më parë, ka dhënë deklarata kontradiktore para hetuesve.

Një herë pranoi se kishte torturuar dhe vrarë gruan e vëllain, ndërsa më pas mohoi që kishte gisht në vrasjen e tyre. Krimi i dyfishtë u regjistrua më 27 janar nga Gramsh.

Xhevit Sinani, 80 vjeç vrau gruan dhe vëllanë, për motive që ende nuk janë zbardhur. Referuar asaj çka raportoi policia në njoftimin zyrtar, 80-vjeçari fillimisht ka vrarë bashkëshorten në banesën e tij dhe më pas ka shkuar tek i vëllai i cili ndodhej rreth 1 km larg shtëpisë. 

“Kam vrarë fillimisht vëllainë me sëpatë, pastaj jam kthyer në shtëpi dhe pasi kam torturuar e kam vrarë me sëpatë. Më pas kam shkuar te krushku në fshat ku kam rrëfyer vrasjet”, mësohet të ketë thënë ai në versionin fillestar.

Kanë qenë këto të fundit që kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe kanë njoftuar fëmijët për ngjarjen e rëndë.  Viktima, ishte njihet si fyelltar e solist i grupit të fyejve Gramsh. Faqja “Qyteti i Gramshit” ka publikuar një video, ku shfaqet duke luajtur në fyell. 

Në përditësim...

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)