Krimi i rëndë në Kosovë, kërcënimet që i bënte ish-bashkëshorti 35-vjeçares: Do ta vras burrin e motrës e do të bëj s*ks në prezencën tënde

Krimi i rëndë në Kosovë, kërcënimet që i bënte ish-bashkëshorti 35-vjeçares: Do ta vras burrin e motrës e do të bëj s*ks në prezencën tënde

Krimi makabër në Prishtinë tronditi opinioni publik, por akoma dhe më tronditëse mesa duket janë dhe detajet që po dalin në pah lidhur me pasivitetin e treguar nga autoritet ndaj denoncimeve të vazhdueshme të 35-vjeçares, e cila shumë shpejtë do bëhej nënë, por u vra nga ish-burri abuzues, që vazhdon të jetën në arrati.

 “Do ta vras burrin e motrës dhe do të bëj seks në prezencën tënde”, këto kanë qenë kërcënimet, fjalët e autorit të dyshuar, Sokol Halili, që viktima i kishte denoncuar në Polici në korrik të këtij viti, sipas dosjes hetimore të siguruar nga “Kallxo”.

Në dosjen e siguruar nga Kallxo.com, po përfshihen deklarata e 35-vjeçares Hamide Magashi e cila kishte dhënë në një hetues muaj më parë.

35-vjeçarja u vra mbrëmë me armë zjarri në oborrin e maternitetit, dhe Sokolo Halili, është i dyshuari kryesor, që është dhe në arrati.

E ndjera Magashi kishte raportuar se kishte pasur në vazhdimësi dhunë nga i dyshuari Sokol Halili. Ajo kishte thënë më parë se në çdo vizitë të cilën e kishte bërë te familja e saj, kishte qenë nën praninë e vjehrrës dhe vëzhgimin nga afër të bashkëshortit.

Përveç dhunës nga ish-bashkëshorti, Magashi kishte deklaruar edhe se çdo pagë të sajën ia dorëzonte bashkëshortit duke ia paguar kështu edhe gjobat në trafik. 35-vjeçarja kishte deklaruar se disa herë më radhë ishte kërcënuar me armë.


Lajmi kryesor:

Vrasja e gruas shtatzënë nga ish bashkëshorti në Kosovë, dëshmi tronditëse nga të afërmit e saj! Prishtina përfshihet nga protestat e qytetarëve


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Debati për ish-agjentin e FBI, sipas jush kush ka të drejtë?×

Lajmi i fundit

Rusia pretendon se ka fituar terren në rajonin Donetsk të Ukrainës

Rusia pretendon se ka fituar terren në rajonin Donetsk të Ukrainës