Policia zbarkon në lagjet e Tiranës, aksion blic kundër lojërave të fatit! Bastisen disa lokale, 20 të shoqëruar

Policia zbarkon në lagjet e Tiranës, aksion blic kundër lojërave të fatit! Bastisen disa lokale, 20 të shoqëruar

Foto ilustruese

Drejtoria e Krimi Kibernetik në Policinë e Shtetit ka zbarkuar këtë të mërkurë në disa zona të Tiranës në një aksion kundër lojërave të fatit.

Operacioni po zhvillohet me kontrolle të shumta, kryesisht në lokale dhe salla bixhozi, ku dyshohet se ushtrohet në mënyrë të jashtëligjshme ky aktivitet.

Burime për gazetarin e Report TV Sokol Dema bëjnë me dije se janë deri në këtë fazë rreth 20 persona janë shoqëruar, ndërsa aksioni është akoma në zhvillim.

Qeveria shqiptare e targetoi tregun e paligjshëm të lojërave të fatit përmes operacionit “Fundi i Marrëzisë” në vitin 2013, dhe në vitin 2015, për frenimin e kësaj industrie.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Sadiu: 06/12/2023 23:37

  Pyetja e sondazhit jo profesionale, jo e formuluar për realitetin që ndikon

  Përgjigju
  • Shqipëria: 07/12/2023 07:38

   Nuk mund të shkruajnë e qeverisë, janë këto vetë qeveria.

 • Rexhepi: 06/12/2023 22:53

  O met rrumbullaku ne vlore e ke lloton 30 m nga kommisariati

  Përgjigju
  • Haha: 07/12/2023 07:43

   Mundesisht edhe me polica brenda tu lujt skedina

 • Sondazhi i ditës:

  Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Me flamurin kuqezi dhe këngë për sulmuesin shqiptar, tifozët turq: Të duam Rey Manaj

VIDEO/ Me flamurin kuqezi dhe këngë për sulmuesin shqiptar, tifozët turq: Të duam Rey Manaj