POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Krishtlindje në det/ Vlonjatët sfidojnë të ftohtin, bëjnë banjo në mes të dhjetorit (VIDEO)

Krishtlindje në det. Nuk është titulli i një filmi italian, por realiteti në Vlorë. Disa vlonjatë kanë vendosur që të sfidojnë temperaturat e ulëta duke u futur në det ditën e Krishtlindjeve. Mes tyre është edhe një grua që është futur në ujë të lahet sot  në ditën e Krishtlindjeve.

Një vajzë duke notuar sot në bregdetin e Vlorës

Deti është dashuria më e madhe për vlonjatët, që duket se nuk iu intereson stina. Një nga vlonjatët tha për Report Tv se jetojnë prej vitesh jashtë vendin dhe kanë zgjedhur që të kthehen dhe të kalojnë festat në vendlindje duke shijuar plazhin dhe detin.

/b.ha.
Komento