Krisjet me Rusinë, SHBA voton pezullimin e marrëdhënieve tregtare dhe ndalimin e importeve të naftës

Krisjet me Rusinë, SHBA voton pezullimin e marrëdhënieve tregtare dhe ndalimin e importeve të naftës

Kongresi votoi me shumicë dërrmuese më 7 prill për të pezulluar marrëdhëniet normale tregtare me Rusinë dhe për të ndaluar importimin e naftës së saj. Senati miratoi dy projektligjet me 100 vota Pro dhe 0 kundër, shkruan The Kyiv Independent. Masat tani do t'i kalojnë presidentit amerikan Joe Biden për t'u nënshkruar në ligj.


Lajmi kryesor:

Von der Leyen me jelek antiplumb viziton Bucha dhe Kievin, takon Zelenskyn: Anëtarësimi juaj në BE fillon sot! Zbulohet varreza masive në Makarov! 50 të vdekur në masakrën e Kramatorsk


G.B./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet e vendore, kreu i ‘Nismës Thurje’: Kandidojmë vetëm për këshilltarë bashkiakë! Kryetari është administrator, t’i rikthejmë parlamentit dinjitetin që meriton

Zgjedhjet e vendore, kreu i ‘Nismës Thurje’: Kandidojmë vetëm për këshilltarë bashkiakë! Kryetari është administrator, t’i rikthejmë parlamentit dinjitetin që meriton