Krujë/ Arrestohen dy persona, një 59-vjeçar aksidenton një të moshuar dhe një person tjetër që drejtonte tapë makinën

Foto ilustruese

KRUJË-  Janë arrestuar dy persona në flagrancë, ku një 59- vjeçar ka aksidentuar një person dhe një 42-vjeçar po drejtonte makinën në gjendje të dehur.

Personi  K. K., 59 vjeç, banues në Nikël të  Krujës po udhëtonte në aksin rrugor Fushë Krujë - Tiranë, ku aksidentoi F. T..

71- vjeçari banonte në Tiranë dhe po udhëtonte në këmbë.

Ai është dërguar me urgjencë dhe ndodhet në Spitalin e Traumës në Tiranë, nën kujdesin e mjekëve.

Kurse 42-vjeçari Y.S. u arrestua në flagrancë pasi po drejtonte automjetin në gjendje të dehur.

Sipas policisë, personi K.K. do të gjykohet për veprën penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor", kurse 42- vjeçari për veprën "Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt".

  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rama përplaset me gazetarin e Report Tv, Ilir Babaramo: Turp të kesh