Krujë/ Përfshihet nga flakët një sipërfaqe me shkurre, në afërsi të disa banesave

Një zjarr ka përfshirë një sipërfaqe me shkurre e ferra në rrugë e Burrelit, në hyrje të qytetit të Krujës.

Mësohet se në zonën që ra zjarri, ka banesa dhe biznese, të cilat rrezikoheshin nga flakët.

Falë ndërhyrjes në kohë rekord të zjarrfikëses u bë e mundur lokalizimi i zjarrit duke evituar dëmet që do shkaktoheshin nëse flakët do avanconin.

S.C/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë