Krujë/ Përshtati banesën për përpunimin e kanabisit, arrestohet 23-vjeçari, iu sekuestruan 58.5 kg kanabis dhe fishekë (VIDEO)

KRUJË- Një 23-vjeçar ka rënë në prangat e policisë ditën e sotme në Krujë pasi kishte përshtatur banesën për kultivim kanabisi. Në pranga ka rënë, Vladimir Sallaku, banues në Derven të Krujës.

23-vjeçari kishte përshtatur dy ambiente, një dhomë dhe magazinën e shtëpisë për të përpunuar, tharë dhe përgatitur për shitje kanabisin. Gjatë kontrollit të ushtruar nga Policia gjatë operacionit ‘Fokusi’ është sekuestruar 58.5 kilogramë kanabis edhe municion luftarak.

Ndaj tij rëndojnë akuzat për veprat penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve", "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve, armëve luftarake dhe e municionit" dhe "Vjedhja e energjisë elektrike ose impulseve telefonike".

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall, si të përgatisni një super kek të shijshëm

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall, si të përgatisni një super kek të shijshëm