Kryebashkiaku i Beratit urim për fundvit, Demo: Kaluam një vit të vështirë, do ia dalim të rikthejmë jetën normale në 2021

Kryebashkiaku i Beratit, Ervin Demo, në mesazhin e  tij për fundvit u ka uruar të gjithë qytetarëve të Beratit një vit sa më të begatë, me shpresën që 2021 të jetë plot shëndet për të gjithë qytetarët shqiptar dhe një vit që të risjellë jetën normale.

"Viti 2020 ka qenë një vit i vështirë për të gjithë shqiptarët. Ajo çfarë lëmë pas është një vit që ka qenë shumë me hidhërim pasi kemi pasur shumë qytetarë të bashkisë së Beratit që kanë kaluar periudhë të vështirë por edhe ata që janë ndarë nga jeta. Kjo ka sjellë vështirësi jo vetëm emocionale por ka pasu efekte të thella ekonomike. Ky vit ka qenë i vështirë dhe nga pikëpamja ekonomike për të gjitha bizneset e kryesisht ato të lidhura me turizmin. Kuptohet që ajo që presim nga viti i ri 2021 është një vit plot shëndet për qytetarët shqiptarë, të risjellë jetën normale duke qenë gjithmonë të gatshëm për të kthyer normalitetin sadopak. Ju uroj të gjithë qytetarëve gëzuar festat e fundvitit, sjelltë begati dhe ngrohtësi në familjet e tyre" - tha kryebashkiaku.


Lajmi kryesor:

Politika uron shqiptarët/ Rama: Të keqen e lamë pas, të mirën e kemi para! Basha: 2021 viti i ndryshimeve! Punonjësit e Bashkisë Tiranë, kërcim në emër të jetës


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit: si te duket?×

Lajmi i fundit

John

Dua nuk i ndahet Shqipërisë! Pushon në bregdetin e jugut, takohet edhe me Greg Ramën, publikojnë foton