Kryebashkiaku i Kievit: Tre të plagosur në sulmi me raketa i ushtrisë ruse në Kiev

Kryebashkiaku i Kievit: Tre të plagosur në sulmi me raketa i ushtrisë ruse në Kiev

1647688154_klicko.JPG

Deri tani raportohet për tre të plagosur nga dy shpërthimet e qe ndodhën mbrëmjen e sotme në Kiev.

‘U goditën katet e poshtme të një ndërtese banimi’ në Kiev në lagjen Shevchenkivskyi. Në vend ndodhen ekipe shpëtimi dhe mjekë. Gjithashtu po kontrollohen edhe shtëpitë fqinje dhe po nxirren njerëzit. Deri më tani janë tre të lënduar të cilët janë shtruar në spital.’- shkruan kryetari i bashkisë së Kievit, Vitali Klitschko, për sulmin me raketa ruse, i cili u shkaktua teksa Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, po viziton Kievin.


Lajmi kryesor:

Raketat godasin Kievin gjatë takimit të Zelenskyt me Guterres: Sulm për të poshtëruar OKB-në! Sekretari: Jam i tronditur


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Kristi bisedon me Luizin për lidhjen e Lorencit me Keisin: Penalizoi veten dhe atë, do dali të martën! Për mua ishte surprizë

Kristi bisedon me Luizin për lidhjen e Lorencit me Keisin: Penalizoi veten dhe atë, do dali të martën! Për mua ishte surprizë