Kryebashkiaku i Mallakastrës i përgjigjet PD pas akuzave për dënimin në Greqi: Nuk kam pasur dijeni, do e kisha deklaruar se nuk më pengon

Qerim Ismailaj

MALLAKASTER- Kryebashkiaku i Mallakastrës Qerim Ismailaj i është përgjigjur sërish akuzave të Partisë Demokratike e cila ka publikuar ditën e sotme një dokument për të cilin pretendon se është dëshmia e penalitetit ku Qerimaj rezulton se është dënuar në mungesë nga drejtësia greke më datë 25 Shkurt të vitit 2000 me 3 vite burg për plagosje, ngjarje e ndodhur në 1999.

Ismailaj thotë se nuk ka pasur dijeni lidhur me shkresat e paraqitura ditën e sotme nga PD, ndërsa shprehet se po të kishte dijeni do i kishte deklaruar sepse kjo sipas tij nuk do e kishte penguar të kandidonte për kryebashkiak.  Ai thotë se në periudhën kur pretendohet se ka dalë ky vendim ai ka qenë duke punuar si mësues në një shkollë në Corrush, ndërsa shpreh bindjen se e vërteta dhe e ndershmëria do të triumfojë mbi gënjeshtrën.

"Pershendetje dhe njehere te gjitheve!

Do te doja qe perseri te sqaroja opinionin lidhur me deklaratat e bera nga ana e Pd diten e sotme:

1- Theksoj perseri se per kohen qe kam jetuar dhe punuar si emigrant ekonomik ne Greqi  nuk jam arrestuar, ndaluar apo deportuar asnjehere nga policia greke!

2- Lidhur me shkresat e paraqitura sot nuk kam patur dijeni sepse po te kisha, fare thjesht do ti deklaroja ne formularin e dekriminalizimit, pasi vepra dhe koha per te cilen presupozohet te jem i denuar nuk eshte ne kushtet qe te me pengonte kandidimin apo ushtrimin e detyres dhe per kete qellim do te ndjek cdo rruge ligjore per zbardhjen e te vertetes si ketu ashtu dhe ne Greqi!

3- Lidhur me pretendimin se nuk eshte kryer denimi i presupozuar pasi nuk me kane gjetur, theksoj se kam udhetuar me dhjetra here ne Greqi dhe jo vetem dhe asnjehere ne asnje pike kufitare nuk me eshte refuzuar hyrja apo per me teper qe te jem ndaluar!

4- Ne  periudhen kur ka dale ky i ashtequajtur vendim  kam punuar mesues ne shkollen "I.Shehu" Corrush si dhe ne 12 tetor 2000 jam zgjedhur kryetar i komunes Kute.

5- Perbuz me neveri cdo etiketim te bere nga ana e pd ndaj meje, pasi nuk kam kryer asnje veprimtari  te jashteligjshme ( por mund te me kene ngaterruar me personazhet kriminele, hajdute apo trafikante qe mund ti kete patur apo mund ti kete akoma ne gjirin  e saj)!

Se fundmi  jam i bindur se e verteta dhe ndershmeria do te triumfoje mbi genjeshtren, hajduterine, trafikantet apo mashtruesit!

Ju falemderit dhe klm!", përfundon Ismailaj.

Partia Demokratike ka publikuar një dokument ku pretendon se është dëshmia e penalitetit të kryebashkiakut të Mallakastrës Qerim Ismailaj, ku rezulton se është dënuar në mungesë nga drejtësia greke më datë 25 Shkurt të vitit 2000 me 3 vite burg për plagosje, ngjarje e ndodhur në 1999.

Sipas dokumentit Qerim Ismailaj, rezulton i dënuar me 3 vjet burgim nga Gjykata e Kios, më datë 25 Shkurt 2000, i dënuar për kryerjen e veprimeve të dhunshme, plagosje (rrahje) dhe nuk e ka vuajtur dënimin.

 • Sondazhi i ditës:

  A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?

Komento

Komente

 • maksut: 11/01/2020 14:55

  njeri i felliqur , mashtrues intrigant

  Përgjigju
 • Jim: 11/01/2020 02:21

  Me sa shoh te gjithe Ju Te inkriminuarit mereni me politike Cdo te thote kjo nuk e dija jam apo sjam I denuar? Nuk e marr me mend kete gje ! Jeni fatkeqesi e atij vendi.

  Përgjigju
 • Genti: 10/01/2020 22:29

  Kam qene i dehur hahahaga po perse presin qe t'ua nxjerre PD dokumentat dhe te behen qesharake keta te inkriminuar. Jep doreheqjen dhe fshihu nga policia si Kajmaku hahaha cfare na ka gjetur hahaga

  Përgjigju
  • Rrot pd: 11/01/2020 02:24

   Ore ju pd-ste nje mut qe ne 90 e deri tani? Fare e keqe,s'ben hajer ky popull deri sa te jete sigla " pd, parti hotrash e hajdutesh, genjeshtare intrigante et. Etj. O zot na ruaj nga keto monstra se kerkojne vetem koka njerezish te fapajshem,se kokat e tyre te qelbura i ruajne×

Lajmi i fundit

John

Berisha nesër takim me anëtarët e PD-së, Basha mbledh krerët e degëve në Fier! Emëron Gjekmarkajn si drejtues politik në qarkun e Lezhës