Kryebashkiaku: Mbi 5 mijë civilë janë të vdekur në Mariupol

Kryebashkiaku: Mbi 5 mijë civilë janë të vdekur në Mariupol

Kryebashkiaku i Mariupol tha se numri i civilëve të vrarë në qytet është më shumë se 5 mijë persona, shkruan Sky News.

Autoritetet ukrainase po mbledhin të vdekurit dhe vazhdojnë të mbledhin prova të krimeve të mundshme të luftës ruse në Ukrainë.

Akuzat e fundit kundër regjimit të Vladimir Putin kanë çuar në sanksione të mëtejshme nga Perëndimi.


Lajmi kryesor:

OKB pezullon Rusinë nga Këshilli i të Drejtave të Njeriut! Kremlini: I motivuar politikisht! Gjenden 26 trupa nën rrënoja në Borodyanka! G7 sanksione të reja kundër Moskës


G.B./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Debati në PD, a duhet të kenë kandidatë në 61 bashki më 14 maj?×

Lajmi i fundit

Putin zbulon detaje nga takimi me presidentin kinez: E ftova në apartamentin tim, folëm për çështjet globale ndërsa pinim çaj

Putin zbulon detaje nga takimi me presidentin kinez: E ftova në apartamentin tim, folëm për çështjet globale ndërsa pinim çaj